id; $readCount = $pageInfo->read_count; $createDate = $pageInfo->create_date; } $oku = $_SESSION["konu_okundu"]; if(!$oku and $oku != "okundu") { @mysql_query("UPDATE mobil_page_counter set read_count=read_count+1 WHERE id='".$id."'"); $_SESSION["konu_okundu"] = "okundu"; } mysql_close(); ?>
Mobil Pazarlama Nedir
Neden Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlama Stratejileri
Mobil Pazarlama Sözlüğü
Mobil Pazarlama Projeleri
Mobil Pazarlama Çözümleri
Örnek Mobil Pazarlama Projeleri
Sosyal Medya
Haberler

Sosyal Medya

Kullanıcıların birbirleriyle etkilesimi ve katkıları ile önem kazanan websitesi ya da uygulamalar bütününe genel olarak sosyal medya denir. Bir web sitesinin ya da uygulamanın sosyal medya olarak düsünülebilinmesi için yayıncısı haricinde kullanıcılarının olması, fotoğraf, video, blog gibi paylasımlara izin verilmesi ve kullanıcılar arasında iletisimin aktif olması gerekmekte.

Sosyal Medya Sosyal medyanın ilk çıkıs anına bakmak için 10 yıl geriye giderek 1997 yılında kurulan Six Degrees web sitesine sosyal ağların baslangıcı diyebiliriz. Siz Degrees’in flört sitelerindeki özellikleri genisleterek anlık mesajlasabilme yetisini devreye sokmasıyla arkadaslık listesi olusturabilmeyi birlestirmesi sonucunda sosyal medyaya ilk adım atılmıs olmus oldu. 2002 yılında kurulan Friendster sosyal ağların daha da yaygınlasmasını sağladı.

2004 yılında sadece Harvard öğrencileri için kurulan Facebook’un 2006 yılında 80 milyon üzerinde kullanıcıya erismesiyle sosyal medya akımı daha da canlandı. Youtube ve Flickr gibi sosyal paylasım sitelerinin asırı ilgi görmesiyle de sirketlerin reklam pazarının sosyal medyaya kaydırmasını sağladı.Bu haber 01.01.1970 03:00 tarihinde yayınlanmış ve kez okunmuştur.