id; $readCount = $pageInfo->read_count; $createDate = $pageInfo->create_date; } $oku = $_SESSION["konu_okundu"]; if(!$oku and $oku != "okundu") { @mysql_query("UPDATE mobil_page_counter set read_count=read_count+1 WHERE id='".$id."'"); $_SESSION["konu_okundu"] = "okundu"; } mysql_close(); ?>
Mobil Pazarlama Nedir
Neden Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlama Stratejileri
Mobil Pazarlama Sözlüğü
Mobil Pazarlama Projeleri
Mobil Pazarlama Çözümleri
Örnek Mobil Pazarlama Projeleri
Sosyal Medya
Haberler

Mobil Pazarlama Stratejileri

Mobil Pazarlama Stratejileri Mobil dünyasının faydalarından tam anlamıyla yararlanabilmek için belirli plan içerisinde hareket etmek gerekir. Öncellikle strateji belirlenmeli ve ardından harekete geçilmeli. Mobil pazarlama stratejileri belirlenirken aşağıdaki basamaklardan geçilir;

Amaç belirleme:Amacınız özgün, ölçülebilir, başarılabilir, gerçekçi ve zamanlaması uygun olmalıdır.

Mobil pazar araştırması: Mobil pazarında alacağınız yeri çok iyi belirlemeli ve mobil pazarındaki rekabet edilen firmalar iyice araştırılmalı.

Mobil reklam platformu seçimi: SMS, MMS, Mobil web sayfası, sosyal medya gibi platformların hangilerinden yararlanılacağına iyi karar verilmeli.

Ulaştırmak istenilen mesajın tanımı: Ulaşmak istenilen hedef kitleye ürün, kampanya tanıtım içeriklerinin iyi belirlenmesi.

Paylaşım içerikli fırsatların oluşturulması: Ürün tanıtımlarının, kampanyalarının mobil pazarı içerisinde müşteriler tarafından paylaşıma açık olmasına özen gösterilmesi.

Kampanyaların gelişiminin sağlanması: Mobil pazarında kalıcı bir yer elde edebilmek adına kampanyaların sürekli güncellenmesi gerekmekte.

Analiz etme: Mobil pazarlamanın en büyük avantajlarından biri olan kampanya sonuçlarının kampanya devamında bile takip edilebilir olması. Takip edilebilinirlik özelliği ile kampanyanlar ürün takibine göre her zaman güncellenmeli.Bu haber 01.01.1970 03:00 tarihinde yayınlanmış ve kez okunmuştur.