Dosyadan SMS


      SMS makinesi programında sms işlemlerinde yer alan "Dosyadan SMS" menüsünü, text (metin) dosyanızdaki GSM numaralarına veya farklı kişilere farklı sms göndermek için kullanabilirsiniz. İster text dosyası olsun isterse Excel dosyası olsun, SMS Makinesi'nde mevcut kayıtlarınızı bir dosyadan içeri aktarma özelliği ile toplu mesajlarınızı daha sağlıklı bir şekilde gönderebileceksiniz. Text dosyasından aktarım yapmak için, ilgili kayıtlarınızın numara ayraçlarıyla ayrılmış olması gerekmektedir (; , | || #). Ayrılmış verilerinizi programımız otomatik olarak tanıyacaktır.


Dosyadan SMS

      Dosyadan aktaracağınız kişilere sms göndermek için yapmanız gereken, SMS Makinesi programımızda yer alan "Dosyadan SMS" menüsünü tıklayınız. Dosyadan SMS kısmında yer alan gözat düğmesini tıklayarak, aktarım yapmak istediğiniz text halinde olan kaynak dosyayı seçiniz. Seçim işleminizi gerçekleştirdikten sonra, aktarılan kayıtlar otomatik olarak ekranda listelenecektir.


      UYARI: Aktarım yapacağınız text dosyasındaki kayıtlarınız, farklı ayraç karakterleri ile ayrılmış ise, varsayılan olarak program sadece noktalı virgül (;) ile ayrılmış kayıtları ekranda gösterecektir. Örneğin text dosyası içerisinde hem noktalı virgül (;) hem de diyez (#) işaretçileri ile ayrılmış kayıtlar varsa, bu dosyayı programa aktardığınız sadece noktalı virgül (;) ile ayrılan kayıtlar listelenecektir. Diyez (#) işareti ile ayrılan kayıtları görmek için ise “Numara Ayracı” kısmından diyez (#) karakterini seçmeniz gerekmektir. Bu seçimi gerçekleştirdiğinizde ise, ekranda yine sadece diyez (#) karakteri ile ayrılan kayıtlar listelenecektir. Bu sebeple text dosyanızdaki kayıtların, yalnızca bir tür ayıraç karakteri ile ayrılmış olması gerekmektedir.


      Excel formatı için dosyayı okuturken dosya türü alanı (Excel ve Text) seçeneğinin doğru olduğuna emin olun.